fbpx

Idź dalej!
Uda Ci się, żyć według planu!

Mieszka w tobie Duch Święty. Tu jest twoje tabernakulum – dr Anna Saj

Możesz położyć rękę na swoim brzuchu i powiedzieć: tu mieszka Duch Święty. Tu jest twoje tabernakulum. Świadomość tego faktu pomoże ci w tym, żeby być zawsze gotowym do trwania w Jego obecności.

Nam katolikom czasami jest trudno uświadomić sobie to, że Bóg jest obecny w nas. Tymczasem On żyje w tobie, jesteś Jego świątynią, żywym tabernakulum. Zawsze i wszędzie, gdziekolwiek i kiedykolwiek potrzebujesz Ducha Świętego, On jest na twoje żądanie, nie musisz się domagać Jego obecności. Tak jak matka, która karmi dziecko na żądanie, zawsze jest w gotowości, aby karmić swoje niemowlę, tak samo Duch Święty jest do twojej dyspozycji zawsze wtedy, kiedy go potrzebujesz.
Pomyśl o tym. Pielęgnuj tę myśl w sobie jako ważną, nadaj jej priorytet, niech będzie w twojej głowie pierwszoplanowa i nadrzędna. W sytuacjach, które są trudne, które cię przerastają, niech ta myśl będzie pierwszą twoją odpowiedzią w wewnętrznym dialogu, który prowadzisz nieustannie w swojej głowie. Ty decydujesz, o czym myślisz. Od tego o czym myślisz, zależy to, jak się czujesz. Do myśli przywiązane są emocje. Myśli poprzedzają twoje uczucia. Św. Paweł naucza, aby przemieniać się poprzez odnowę myślenia (por Rz 12,2). Zmiana naszego życia jest związana z przemianą myślenia. Stajesz się tym, o czym myślisz (por. Prz 23,7). W naszym umyśle mają być tylko myśli Boże! Jesteśmy dziećmi Bożymi.

Powiedz: „Dzisiaj w mojej głowie są tylko myśli Boże. Jestem w Chrystusie – jestem nowym stworzeniem”. Podejmij decyzję, że twój umysł należy do Chrystusa i myślisz tylko o tym, co jest zgodne ze sposobem, w jaki On myśli. Bądź w tym radykalny i definitywny. Zrób to, zdobądź swoje dziedzictwo i ziemię, która jest twoja. Bóg jest po twojej stronie, myśl o tym! Ogłoś, że żadnym innym myślom nie dasz do siebie dostępu! Podejmij decyzję, że wszystkie myśli, które nie pochodzą od Ducha Świętego, odrzucasz. Nie poddawaj się i wytrwale dąż naprzód.
Problematyczne emocje

Za każdym razem, jeśli masz problem i pojawiają się negatywne emocje, rozczarowanie, gniew, rozpacz, zdenerwowanie, sprawdź jaka myśl poprzedzała twój nastój. Może wspomnienie z przeszłości, kłamstwo wypowiedziane o tobie, ktoś cię odrzucił, zastałeś pominięty w awansie w pracy, twoi rodzice cię krytykowali, znajomi wytykali palcem. Prawdopodobnie w ciągu lat swojego życia wielokrotnie zgodziłeś się z tym, że masz swoje ograniczenia i nawet nie podejmujesz działań, aby spełniły się twoje najskrytsze marzenia. Rada św. Pawła jest następująca: każdą myśl bierz w niewolę i poddawaj w posłuszeństwo Chrystusowi. Pamiętaj, masz w sobie Ducha Świętego, najlepszego doradcę i współpracownika. On cię wszystkiego nauczy. Musisz strzec swojego umysłu, rozpoznając, z jakiego źródła pochodzą twoje myśli. Ich autorem może być twoja cielesna natura, dusza, która jest zbuntowana i nie chce się poddać Chrystusowi. Może to być myśl, której autorem jest diabeł, który chce cię okraść i zniszczyć. Dlatego wypowiedz to: „Odrzucam wszystkie diabelskie myśli! Dzięki Ci Jezu, że dajesz mi władzę, że mogę podejmować dobre decyzje w moim życiu. Dzięki Ci, że pomagasz mi we wszystkim”. Napełniaj się myślami, które wspierają twojego wewnętrznego człowieka i daj się prowadzić Duchowi Świętemu, aby rozpoznać, jaka jest wola Boża względem Ciebie.

Nauczanie wygłoszone na jednej z Weekendowych Szkół.

Psst. dr Anna Saj będzie jednym z posługujących na Nocy Chwały.
Chcesz dołączyć do wydarzenia? -> www. noc.chwaly.pl

Udostępnij dalej!